Počítadlo

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes141
mod_vvisit_counterVčera29
mod_vvisit_counterTento týždeň191
mod_vvisit_counterMinulý týždeň225
mod_vvisit_counterTento mesiac680
mod_vvisit_counterCelkom324151

We have: 33 guests, 2 bots online
Aromaterapeutická PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 12 November 2010 23:50

Aromaterapia je jemná dotyková terapia, ktorá sa snaží priniesť relaxáciu, zvýšiť energiu a zmierniť vplyv stresu. Ale nielen to. Je to aj terapia, ktorá pomôže nájsť stratenú duševnú, fyzickú a intelektuálnu rovnováhu. Pracuje v súlade so silami prírody. Nejde o formu medicíny, ktorá by potláčala iba symptómy. Zaoberá sa celým človekom. Základom masáže sú aromatické esanciálne oleje s čistiacimi, revitalizačnými, tonizujúcimi a zjemňujúcimi účinkami. Kombinácia dotyku a vône stimuluje krvný obeh, ukľudňuje nervový systém a uvoľňuje svalové napätie.


Účinnosť metódy aplikácie éterických (esanciálnych) olejov pri aromaterapeutickej masáži je zvýšená psychologickým prínosom samotnej masáže ako takej. Schopnosť aromaterapeutickej masáže podporiť krvný a lymfatický obeh a zlepšiť vodivosť nervov má za účinok ukludnenie napätia a zvýšenia životnej energie.

Pri aromaterapeutickej masáži molekuly esanciálnych olejov pôsobia jednak prostredníctvom dýchacích orgánov pri inhalácií a vnímaní vône čuchom, jednak sú vstrebávané pokožkou. Napriek tomu, že je koža normálne nepriepustná pre vodu, môže pomerne ľahko absorbovať malé množstvo látok rozpustných v tukoch. Akonáhle prejdú povrchom kože, dostanú sa do dermisií (škár) kožnej vrstvy zásobovanej kapilárami. Odtial molekuly vstúpia do hlavného obehu. Ako nosiče éterických olejov pre aromaterapeutickú masáž slúžia rastlinné oleje lisované za studena, ktoré ľahko prestupujú kožou.

Aromaterapeutická masáž ovplivňuje ako psychickú, tak fyzickú harmóniu tela.

Výhody a účinky:

  • Vonné silice prenikajú pokožkou až do krvného obehu a ich účinok na telo a zmysly trvá omnoho dlhšie
  • Vôňa, ktorú vnímame má pozoruhodný účinok. Silice kombinované s masážú pomôžu uvoľniť stres a napätie svojim účinkom na nervové zakončenia a svaly. Mnoho silíc pôsobí antibakteriálne a prináša úľavu určitým vnútorným stavom rovnako ako napomáha hojeniu pri kožných problémoch
  • mimo iného pôsobí predovšetkým ako liečba:
  • preťaženia pohybového aparátu
  • preťaženia organizmu spôsobeného stresom
  • ženských gynekologických problémov
  • interných bolestí a problémov
  • kombinácia silíc a masáže zlepšuje krvný obeh, stimuluje rast kožných buniek a zlepšuje vzhľad pokožky a napomáhajú urýchliť elimináciu odpadových látok lymfatickým systémom, ktorý čistí a vyživuje telo

Aromaterapia pôsobí ako liečba zníženej imunity, únavy, bolesti hlavy a iných problémov.

Posledná úprava Streda, 01 Október 2014 16:39