Počítadlo

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes130
mod_vvisit_counterVčera29
mod_vvisit_counterTento týždeň180
mod_vvisit_counterMinulý týždeň225
mod_vvisit_counterTento mesiac669
mod_vvisit_counterCelkom324140

We have: 23 guests, 1 bots online
Bankovanie PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 12 November 2010 23:47

Bankovanie je jedna z metód účinne pôsobiacich na rôzne problémy súčasného spôsobu života.

Od nepamäti sa použivala u mnohých národov ako liečebná metóda rôznych ochorení.

Banky (sklenené guľovité nádobky) sa prisávajú na telo mechanickým odsatím vzduchu a používajú sa k ošetreniu bolestivých partií (predovšetkým chrbtice) alebo meridiánov na tele. Okrem výrazného uvoľnenia svalov a rozprúdenia toku energií majú veľký význam pri čistení organizmu od usadených splodín látkovej výmeny. Táto málo známa procedúra je veľmi účinná.

Nahriatím vzduchu v banke a jeho neskorším pomalým ochladzovaním sa vytvorí podtlak, ktorý spôsobí ich prisatie na pokožku. Je to veľmi stará metóda, ktorá sa používa nejen k potlačovaniu bolesti pohybového aparátu, ale aj k zmierneniu vnútorných obtiaží.

Suchá banka pôsobí fyzikálne, reflexne, ale aj metabolicky tým, že ovplyvňuje pochody látkovej výmeny v okolí a stimuluje imunitu organizmu. Po priložení banky pod tlakom je vtiahnutá koža i podkožie, dôjde k jemnému popraskaniu drobných cievok. Malý výron krvi a lymfy zvýši cirkuláciu krvi a prívod kyslíku do okolia. Prekrvenie a okysličenie kritických bodov odplaví škodliviny a opakovane vedie k úľave od bolesti v chrbtici, kĺboch i šľachách a taktiež upraví aj funkcie príslušného vnútorného orgánu.


Posledná úprava Streda, 01 Október 2014 16:40